Moto projekta je : VSI ENAKI – VSI NASMEJANI

CILJI MIRNEGA MORJA:

• Širjenje kulture enakih možnosti.
  • Učenje strpnosti in sklepanje prijateljstva ne glede na jezikovne, etnične meje.
  • Pridobivanje delovnih spretnosti.
  • Izražanje zdrave tekmovalnosti, reševanje konfliktov na ustrezen način.
  • Spoznavanje novih možnosti za preživljanje prostega časa.
  • Poglabljanje odnosov med mladimi in odraslimi.
  • Pomoč otrokom s posebnimi potrebami in otrokom iz socialno ogroženega okolja.

PROJEKT MIRNO MORE:

ŽIVLJENJE NA JADRNICI OMOGOČA INTENZIVNO SOCIALNO UČENJE. Otroci pridobivajo nova, drugačna znanja. Morje, omejen prostor na jadrnici in posadka, zahtevajo medsebojno skrb in sodelovanje vseh članov. Mladostniki se učijo prevzemanja odgovornosti zase in za druge, skupinskega dela, socialnih veščin.

V mnogih primerih je takšna enotedenska izkušnja enakovredna večmesečnemu delu z mladostniki.

NAŠE  AKTIVNOSTI NA MORJU:

• Ustvarjamo v ustvarjalnih delavnicah (vztrajnost, koncentracija, sodelovanje).
  • Vadimo plavalne veščine (razvijamo motorične sposobnosti).
  • Učimo se pozitivne samopodobe in zaupanja vase.
  • Organiziramo športne igre.
  • Učimo se ročnih spretnosti, igranja na bobne in prilagajanja na življenje na barki ( čistoča in urejenost barke, priprava hrane, veščine jadranja, ribolov, pomorski zemljevidi,… ).
  • Družabna srečanja (petje, ples, igranje na inštrumente).

Vsako leto učiteljski zbor OŠ Vojnik predlaga tri učence naše šole, ki se v mesecu septembru udeležijo tega srečanja. Srečanje traja sedem dni, poteka pa na Hrvaškem, v marini Kaštela pri Splitu, Rogoznici, na Šolti in nato ponovno v Kaštelu. Udeleženci so nameščeni na jadrnice, na katerih je skupaj do 10 udeležencev. Za našo varnost skrbita dva skiperja. Denar za udeležbo prispevajo donatorji. Donatorji OŠ Vojnik so:

• Občina Vojnik
  • Lions klub Konjice
  • Arami
  • Fegy
  • Kabis
  • Duseti
  • Elektro Kovačič

Naša šola je v projekt vključena že devet let, projekta se je torej udeležilo 30 učencev naše šole. Vsi so doživeli nepozabno življenjsko izkušnjo.

Želimo si, da bi čim več otrok imelo možnost sodelovanja na takšnih projektih.

Več fotografij z letošnjega dogodka si lahko ogledate v fotogaleriji.

Video posnetek z naše jadrnice.

Vodja projekta : Nataša Potočnik, prof.